Předčasný důchod.cz

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Chystáte se do předčasného důchodu?

Poradíme Vám optimální datum odchodu...

...dostanete vyšší důchod, ušetříte několik tisíc ročně.

Pro výpočty a poradenství navštivte www.duchodspravne.cz

Výše předčasného důchodu

Email Tisk

Jaká bude orientační výše mého předčasného důchodu?

Na internetu je k nalezení řada důchodových kalkulaček, ale podle našeho názoru pro laika nepoužitelných. Pokud dobře nerozumíte důchodového problematice (jak se počítají které doby, jak se předčasný důchod krátí, kdy budete mít ukončený rok pojištění, atd.), neočekávejte dobrý výsledek.

Můžete také zkusit kontaktovat okresní správu českého sociálního zabezpečení a požádat je o informativní výpočet důchodu. Nicméně na výpočet nemáte právní nárok a obrací se na nás klienti, kterým OSSZ důchod informativně nechce spočítat. Počítejte také s tím, že výpočet probíhá automatizovaně a pravděpodobně nebudete mít možnost doplnit některá důležitá data, apod. Odhad důchodu v letech, pro která nejsou ještě stanoveny přepočítací koeficienty, OSSZ pokud víme neprovádí. Navíc úředník se bude Vašemu případu věnovat jen těžko po několik hodin.

Jedinou možností je věnovat nemalé možností času rekonstrukci Vašeho informativního listu důchodového pojištění, dát dohromady všechny relevantní údaje, které ovlivňují výši důchodu a poté výši důchodu spočítat. Pro roky, pro které jsou již stanoveny přepočítací koeficienty, lze důchod spočítat poměrně přesně – obyčejně v rozmezí několika korun (záleží na tom, zda máme k výpočtu od klientů přesné údaje). Na další roky stanovujeme odhad. Pro následující rok v standardně v rozmezí 500 Kč, pro další v rozmezí 1000 Kč. Podle těchto čísel se lze zorientovat a rozhodnout, co je pro Vás výhodné.

Přepočítací koeficienty se stanovují vždy v září na následující rok. V září 2020 jsou tedy již známé koeficienty na rok 2021. Pro předčasné důchody přiznané do roku 2020 lze tedy výpočet do září provést přesně, pro další roky 2021, 2022 lze provést odhad. Více informací na www.odchod-do-duchodu.cz.

 

Anketa

Víte že správnou volbou data odchodu do předčasného důchodu můžete ovlivnit jeho výši o několik tisíc ročně?
 

Důchodové poradenství

Pro optimalizaci odchodu do důchodu a výpočet jeho výše, klikněte zde.

Přihlášení

Odkazy